Zahájení grilovací sezóny! Na co si dát pozor?

Blíží se nám léto a to znamená jediné, zahájení grilovací sezóny. Grilování může být zábavná aktivita pro celou rodinu, ale zároveň může přinášet rizika, zejména pokud jde o popáleniny. Děti jsou zvědavé a plné energie, a proto je důležité jim vysvětlit nebezpečí spojená s grilem a ohněm. Úrazy v podobě popálenin nejsou výsadou pouze letních měsíců, ale objevují se v průběhu celého roku.

Popáleniny vzniklé v kuchyni jsou typické pro celý rok, zejména při smažení či manipulaci s vařící vodou a rozpálenými nádobami. V létě však přibývá zranění, která vzniknou v důsledku kontaktu s otevřeným ohněm. Typicky jde o úrazy způsobené při grilování či posezení u ohně.

Připravte se na případná nebezpečí
I přes veškerou opatrnost se může stát, že někdo utrpí popáleninu. Proto je důležité být v případě popálení připraven. V takových situacích je užitečným pomocníkem Flamigel®. Flamigel® je gelový přípravek, který může pomoci s rychlým hojením popálenin. Jeho složení dodává kůži potřebnou vlhkost a urychluje proces hojení až o 40 %, což může být při popáleninách z grilování velmi užitečné.

Jak na převaz s Flamigelem®?
Okamžitě po popálení ránu začněte chladit po dobu dvaceti minut pod vlažnou tekoucí vodou. Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. Pokud jsou v ráně nečistoty, musí se popálená část nejprve dezinfikovat pomocí dezinfekčního prostředku. Nanášejte na ránu vrstvu Flamigelu® – 1 až 2 krát denně. V případě potřeby užijte prášek proti bolesti, v případě komplikací nebo bolesti vyhledejte lékaře.

Kdy je potřeba vyhledat lékaře?

  • Pokud jsou takovéto rány větší než dvacetikoruna.
  • Pokud se popálí děti.
  • V případě velkých nebo popraskaných puchýřů, které mají bílou, žlutou, žlutozelenou nebo hnědočernou barvu, nebo jsou jen málo bolestivé (většinou se jedná o hluboké popáleniny).
  • V případě popálenin hlavy, krku, chodidel nebo pohlavních orgánů.
  • V případě popálenin vzniklých chemikáliemi nebo elektrickým proudem.
  • V případě popálenin, které vznikly vdechnutím horkého vzduchu nebo páry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *