Všude na Vás může číhat nebezpečí – odřenina je rychle na světě

Odřenina je jedním z nejčastějších defektů u dětí. Jedná se o zranění způsobené povrchovým poškozením kůže. Mírné odřeniny, oděrky a škrábance mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Právě z tohoto důvodu je dobré o odřeniny dobře pečovat, ránu vždy důkladně omýt, nanést Flamigel ® a následně použít krytí. Krýt můžete například náplastí, obvazem, fixací Carefix, fólií atd. V lékárně Vám ohledně krytí poradí a pomohou vybrat to správné pro Vaši ránu.

Silniční lišej potkává často cyklisty, bruslaře i běžce. Pokud je člověk aktivní, tak se mu tyto defekty nevyhnou. Všude na nás může číhat nebezpečí. Proč je důležité ránu důkladně omýt? Protože se vyvarujeme pozdější infekce a to nám ušetří spoustu starostí. Přemýšlíte nad tím, jak ránu vyčistit, když jste na cyklostezce a odřete si koleno? Lahev s vodou by kromě dalších nezbytností měla být součástí výbavy každého sportovce k pití, ale právě i k ošetření/opláchnutí možných poranění. Nejdůležitější je z rány odstranit štěrk, kamínky a další nečistoty. K tomu Vám postačí papírový kapesník. Po příchodu domů doporučujeme ránu ještě jednou a důkladně vyčistit, následně nanést Flamigel ® a použít krytí.

Metoda vlhkého hojení a tedy i metoda hojení odřenin je pro léčebný proces vhodná a Flamigel ® hojí právě touto metodou. Proč? Protože urychluje hojení ran. Všichni chceme, aby se rána zahojila rychle a my mohli žít opět aktivně a bez omezení. Využijeme tak vlhkého hojení a ránu pravidelně kontrolujeme až do jejího zahojení.

Kdy jste měli naposledy odřeninu? Vzpomenete si?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *