Vánoce, Vánoce přicházejí…

Máme tu období pečení cukroví, zdobení perníčků a horké čokolády s marshmallows. Jaké je Vaše oblíbené vánoční cukroví? Preferujete linecké, perníčky nebo třeba vanilkové rohlíčky? Na Vánocích je krásné potkávání se s rodinou, pečení cukroví s prarodiči nebo líbání pod jmelím. Máte nějaké speciální rodinné tradice, které dodržujete?

Pozor na popáleniny při pečení vánočního cukroví! Stačí chvilka nepozornosti a popálenina je na světě. Zejména, pokud při pečení pomáhají malí pomocníci, tak je důležité být opatrní a obezřetní. Děti by se měly vyhýbat horké troubě, horkému plechu i horké rychlovarné konvici. Pokud se přeci jen něco přihodí, tak je důležité mít v lékárničce naši jedinečnou péči o rány – Flamigel®.

Jak na ošetření popálenin v domácím prostředí? Povrchová popálenina nebo malá či velká popálenina prvního stupně je poranění kůže, které vzniklo vystavením intenzivnímu horku nebo kontaktem s hořícím materiálem.  1) Okamžitě po popálení ránu začněte chladit po dobu dvaceti minut pod vlažnou tekoucí vodou. 2) Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. 3) Pokud jsou v ráně nečistoty, musí se popálená část nejprve dezinfikovat pomocí dezinfekčního prostředku. Nanášejte na ránu Flamigel® 1 až 2krát denně. 4) Ránu v případě potřeby zakryjte sterilním nepřilnavým obvazem/náplastí. Každý den obvaz obměňujte! Pokud při vyměňování zjistíte, že se obvaz přilepil na ránu, navlhčete ho vodou. Snadněji se pak uvolní. 5) V případě potřeby užijte prášek proti bolesti, v případě komplikací nebo bolesti vyhledejte lékaře.

Kdy je potřeba vyhledat lékaře?

  • Pokud jsou takovéto rány větší než dvacetikoruna.
  • Pokud se popálí děti.
  • V případě velkých nebo popraskaných puchýřů, které mají bílou, žlutou, žlutozelenou nebo hnědočernou barvu, nebo jsou jen málo bolestivé (většinou se jedná o hluboké popáleniny).
  • V případě popálenin hlavy, krku, chodidel nebo pohlavních orgánů.
  • V případě popálenin vzniklých chemikáliemi nebo elektrickým proudem.
  • V případě popálenin, které vznikly vdechnutím horkého vzduchu nebo páry.

Kolik druhů cukroví už máte upečeno?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *