Vánoce, Vánoce přicházejí…

Vánoce přicházejí a s nimi i pečení cukroví. Zejména s malými pomocníky musí být člověk opravdu opatrný při pečení i vaření. Vytahování horkého plechu z trouby, smažení kapra, vaření mléka na horkou čokoládu a jiné aktivity mohou vést k popáleninám. Stačí chvilka nepozornosti a popálenina je na světě.

Povrchová popálenina nebo malá či velká popálenina prvního stupně je poranění kůže, které vzniklo vystavením intenzivnímu horku nebo kontaktem s hořícím materiálem. Při popálenině může dojít k poškození jak kůže, tak i podpovrchových tkání.

Jak ji ošetřovat? Okamžitě po popálení ránu začněte chladit po dobu dvaceti minut pod vlažnou tekoucí vodou. Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. Pokud jsou v ráně nečistoty, musí se popálená část nejprve dezinfikovat pomocí dezinfekčního prostředku. Nanášejte na ránu Flamigel® 1 až 2krát denně. V případě potřeby užijte prášek proti bolesti, v případě komplikací nebo bolesti vyhledejte lékaře.

Vánoční perníčky… Níže můžete vidět naše ,,Flamigelové,, perníčky a taky recept na ně. Zkusíte si je?

2 vejce

180 g práškového cukru

140 g medu (asi 3 velké lžíce)

80 g Hery

500 g hladké mouky

1 lžička sody

1 lžíce kakaa (nemusí být)

1 lžíce perníkového koření

Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny. Přidáme med, koření, kakao a rozpuštěnou Heru. Dále postupně přidáme asi polovinu mouky (250 g) se sodou a také zašleháme. Zbytek mouky dáme na vál, kam přidáme vyšlehanou hmotu a zpracujeme těsto. Necháme asi 1 hodinu odstát v chladu, klidně i 24 hodin.

Vykrajujeme různé tvary perníčků, o tloušťce 3-5 mm podle velikosti tvaru. Pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů. Menší tvary 3-5 minut, větší cca 5-8 minut. Ihned po pečení potřeme celým vejcem rozmíchaným s 1 lžící vody.

Zdobíme bílou polevou.

Poleva:

1 bílek

Asi 210 g mletého přesátého cukru

1 lžička citronové šťávy (není nutné)

1 lžička solamylu (není nutné)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *