S Flamigelem® na odřeniny

Naše jedinečná péče o rány je perfektním pomocníkem i na hojení odřenin, malých oděrek a silniční lišeje. Když sportujete, jezdíte na kole, bruslích, skateboardu, koloběžce a podobně, tak se často může něco přihodit a odřenina je rychle na světě. Díky Flamigelu® se odřenina zahojí rychleji a bez strupů a jizev.

Na co je důležité myslet při ošetřování odřeniny? 1) Vyčistěte ránu pod tekoucí vodou nebo pomocí speciálního produktu na čištění ran. 2) Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. 3) Naneste na ránu hojivý přípravek Flamigel®, který ji udrží vlhkou a urychlí tak její hojení. Pokud je to velice bolestivé, naneste vrstvičku Flamigelu® na sterilní obvaz, kterým ránu zakryjete. 4) Ránu v případě potřeby zakryjte sterilním nepřilnavým obvazem/náplastí. Každý den obvaz obměňujte! Pokud při vyměňování zjistíte, že se obvaz přilepil na ránu, navlhčete ho vodou. Snadněji se pak uvolní.

Kdy je potřeba vyhledat lékaře? V případě odřeniny většinou není třeba vyhledat lékaře. Existují však 3 výjimky: 1) Když jsou v ráně v důsledku úrazu nečistoty (hlína nebo kamínky) a Vy jste již delší dobu nebyli očkováni proti tetanu (očkování účinkuje po dobu 10 let), nebo když si již nepamatujete, kdy naposledy jste byli proti tetanu očkováni. 2) Když začnete mít pocit, že jste nemocní. 3) Při podezření na možnou infekci.

Aby byla aplikace příjemná, doporučujeme mít Flamigel® v lednici. Zejména pro děti je pak nanášení Flamigelu® mnohem příjemnější a beze strachu, že to bude bolet.

Co máte raději? Kolo, koloběžku, skateboard nebo brusle? Napište nám do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *