Pořezání při vaření nebo při holení? Na co si dát doma pozor?

Mezi nejčastější pořezání, které se nám může doma přihodit, patří pořezání při vaření a pořezání při holení. Buďte tedy opatrní při všech domácích aktivitách s něčím ostrým, ať už se jedná o nůž, nůžky, seřezávač a jiné. Patříte k těm, kteří mají v kuchyni televizi? Koukáte se při vaření na Váš oblíbený film nebo seriál? Právě toto je velmi rizikové pro pořezání. Stačí chvilka nepozornosti a rána je na světě. Je dobré věnovat pozornost krájení a řezání a u těchto aktivit nesledovat televizi… To stejné platí i při holení. Pořezání se opravdu rychle přihodí a v oblasti obličeje a krku nechceme mít jizvu, takže je důležité se o případnou ránu vhodně postarat. Jak na to?

Jak na ošetření pořezání? 1) Vyčistěte ránu pod tekoucí vodou nebo pomocí speciálního produktu na čištění ran. 2) Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. 3) Ošetřete ránu Flamigelem®. Vytvoříte tak vlhké prostředí, které podporuje hojení ran (hojí se až o 40 % rychleji) a zabráníte vzniku strupu. 4) Ránu v případě potřeby zakryjte sterilním nepřilnavým obvazem a každý den ho obměňujte.

Tyto rány, ale nejsou všechny, pořezání se nám může přihodit i při práci na zahradě, při krájení špekáčků na opékání, při ořezávání květin a u velkého množství dalších činností, které nás teď na jaře čekají. Buďte opravdu opatrní. Je lepší pořezáním předcházet, než je hojit.

Kdy se Vám naposledy stala nějaká taková rána?

Komentáře

  1. Jana Voborníková napsal:

    Flamigel se používá do úplného zhojení rány, nebo po několika dnech nastane další fáze a v tom případě s jakým přípravkem ? Děkuji, hezký den.

    • Team Flamigel® napsal:

      Ano, Flamigel® můžete používat až do úplného zahojení rány. Další přípravek je dobré používat až v případě, že by se přeci jen udělala jizva. To se pak doporučují přímo přípravky na jizvy. Děkujeme za dotaz. Team Flamigel®

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *