Onkologická radiační léčba – Flamigel® a podprsenka Celia

Věděli jste, že Flamigel můžete použít i jako léčbu a prevenci postradiačních reakcí? Ano, můžete! Onkologická onemocnění jsou bohužel častější a s tím souvisí i nutnost radiologické léčby. Radiace často na kůži způsobuje tzv. postradiační reakce neboli postradiační dermatitidu. Projevuje se například suchým olupováním kůže, tvorbou puchýřů, postradiačních vředů, vlhké deskvamace atd. Cílem péče o ozařované místo je tímto reakcím předejít. Proč? Jsou nepříjemné, bolí a hlavně komplikují léčbu a někdy musí dojít až k přerušení radiace na dobu léčby defektu. To může mít velmi negativní důsledky na onkologické onemocnění.

Postradiční reakci chceme tedy předejít anebo zabránit jejímu zhoršení. Například ze suchého olupování ve vlhkou deskvamaci. Postižené místo, tedy místo ozařování, by měl pacient pravidelně kontrolovat a adekvátně ošetřovat. Právě k tomu Vám může pomoci náš Flamigel®. Flamigel® můžete použít k léčbě a prevenci postradiačních reakcí. Jaké jsou v těchto případech jeho výhody? Jednoduché použití, chladivý efekt a dostupnost ve Vaší lékárně. V případě už rozvinuté reakce Vám Flamigel® pomůže defekt rychle a efektivně zahojit. Důležité je pravidelně aplikovat náš gel na postižené místo. V případě, že ho chcete použít jako prevenci, je ideální začít Flamigel® používat od prvního ozařování. Například ráno a večer jako péči o postižené místo. Díky chladivému efektu je aplikace příjemná a lehce tiší bolest nebo pálení postiženého místa. V případě nutnosti můžete četnost aplikace navýšit.

Jednou z možností aplikace Flamigelu® jsou postradiační reakce na prsou a jejich okolí. Tato místa je vždy složité krýt a rána se zde špatně převazuje. Právě pro tyto případy máme v nabídce podprsenku Celia, která slouží jako náhrada lepení a obvazu při převazech defektů v okolí prsou nebo na prsou. Tato podprsenka je z měkkého a jemného materiálu, který postiženého místo nedráždí. Díky materiálu je možné podprsenku využít i na spaní. Můžete ji prát i sušit v sušičce. V sortimentu je bílá i černá barva. Líbí se Vám?

Komentáře

 1. emilie.slancarova@seznam.cz napsal:

  Dobrý den,
  prosím o informaci, kde lze podprsenku Celia zakoupit.
  Děkuji.

  • Anna Vrbková napsal:

   Dobrý den, podprsenku Celia můžete najít v různých internetových obchodech specializujících se na ženské spodní prádlo. Například na stránkách aloena.cz nebo shop-studioludwig.cz. Nebo nám můžete napsat na mail flamigel@flenhealth.cz a podprsenku si objednat přes nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *