Odřeniny při pádu z kola, bruslí nebo koloběžky?

Odřeniny se snadno přihodí, ale s Flamigelem® se rychle zahojí. Máme tu teplé jarní počasí a s ním i větší množství venkovních sportovních aktivit. Co máte raději? Jezdíte na kole, bruslích nebo koloběžce? Důležité je samozřejmě nosit helmu, chrániče a jezdit opatrně. Je jednodušší zraněním předcházet než následně skončit na šití u lékaře. Větší odřenina nebo také takzvaná silniční lišej, při pádu na asfalt, štěrk nebo jiný tvrdý povrch, není nic příjemného! Dnes už máme velké množství dalších prostředků, jako je skateboard, longboard, elektrická koloběžka a mnoho dalšího, kdy se nám při pádu může přihodit odřenina.

Jak na její ošetření? 1) Vyčistěte ránu pod tekoucí vodou nebo pomocí speciálního produktu na čištění ran. 2) Jemně a lehce ránu osušte čistou textilií. 3) Naneste na ránu hojivý přípravek, jako je Flamigel®, který ji udrží vlhkou a urychlí tak její hojení. Pokud je to velice bolestivé, naneste vrstvičku Flamigelu® na sterilní obvaz, kterým ránu zakryjete. 4) Ránu v případě potřeby zakryjte sterilním nepřilnavým obvazem/náplastí. Každý den obvaz obměňujte! Pokud při vyměňování zjistíte, že se obvaz přilepil na ránu, navlhčete ho vodou. Snadněji se pak uvolní.

Kdy je potřeba vyhledat lékaře?

V případě odřeniny většinou není třeba vyhledat lékaře. Existují však 3 výjimky:

  • Když jsou v ráně v důsledku úrazu nečistoty (hlína nebo kamínky) a Vy jste již delší dobu nebyli očkováni proti tetanu (očkování účinkuje po dobu 10 let), nebo když si již nepamatujete, kdy naposledy jste byli proti tetanu očkováni.
  • Když začnete mít pocit, že jste nemocní.
  • Při podezření na možnou infekci.

Kdy jste se naposledy odřeli? Bylo to při sportu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *