Co si přibalit do cestovní lékárničky?

Je tu léto a s ním i období dovolených, opalování, koupání a venkovních sportovních aktivit. Je dobré si na dovolenou vzít cestovní lékárničku, kde máme alespoň základní léky a prostředky pro péči o naše zdraví. Vzhledem ke stále trvající pandemii Covid-19 doporučujeme mít u sebe respirátory, roušky a dezinfekci na ruce. To je při cestování v této době něco, na co musíme myslet.

Všude na nás může číhat nebezpečí a je výhoda mít u sebe alespoň základní lékárničku. Co by tedy nemělo chybět ve Vaší cestovní lékárničce? Určitě si nezapomeňte vzít léky, které pravidelně užíváte. Dále se potom doporučují léky proti bolesti a horečce (Paralen, Ibalgin, Aspirin…), léky na alergii (Analergin…), přípravky proti cestovní nevolnosti (Kinedryl), vzhledem k tomu, že strava je v každém státě trochu jiná, tak i přípravky proti průjmu (Carbosorb, Endiaron, Imodium, Smecta..), léky na kašel a bolest v krku (Stopangin, Jox, Stoptussin, Strepsils…). Vzhledem k častému výskytu klíšťat a jiného hmyzu je dobré mít i repelent a pinzetu.

Další nebezpečí, které na nás může na dovolené číhat je rána/poranění. Doporučujeme Vám používat krémy, oleje a spreje s vysokým ochranným faktorem, ale pokud se přeci jen přihodí spálenina od slunce, tak je tu pro Vás naše jedinečná péče o rány – Flamigel ®. Pro lepší chladivý efekt mějte Flamigel® v lednici. Navíc ho můžete použít i na ostatní defekty, které Vám mohou na dovolené vzniknout, ať už se jedná o odřeninu, pořezání, silniční lišej a jiné. Ke krytí ran Vám doporučujeme mít v lékárničce několik velikostí náplastí a při dovolené u vody i voděodolné náplasti.

Máte nějaké další nezbytnosti, které nesmí chybět ve Vaší cestovní lékárničce? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *